Я у світі 02.04.2020

Я у світі

Тема: Різноманітність культур і звичаїв народів.

1. Повтори те, що знаеш.


- Які країни й народи ти знаєш?
-  З якими країнами межує Україна?


2. Поділися своїми думками.


- Що таке культура?
- У чому особливості культури українського народу?
-  Що ти знаєш про культуру інших народів світу?


3.  Розгляньте малюнки. Чим відрізняються люди різних культур?

4.  Розкажіть, які народні звичаї зображені на малюнках.

- Представників яких народів, зображених на малюнках, ти знаєш?

5. Словничок.

Звичай — загальноприйнятий порядок, правила, які здавна існують у громадському житті й побуті якого-небудь народу, суспільної групи, колективу тощо. 
Культура — сукупність матеріальних та духовних цінностей, створених людством протягом його історії. Культура об’єднує в собі науку й освіту, мистецтво, мораль, уклад життя та світогляд. 
Толерантність — поблажливість, терпимість до чиїхось думок, поглядів, вірувань тощо. 

6. Уважно прочитай.

Щороку 30 липня людство відзначає одне з важливих свят — Міжнародний день дружби.

Це свято ще зовсім молоде. Лише 2011 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію про його проведення. «Дружба між народами, державами, культурами й окремими особами може надихнути на зусилля забезпечити мир і дає можливість побудувати мости між суспільствами, які шанують культурну різноманітність»,— наголошується в документі. День дружби покликаний зміцнювати дружні стосунки між людьми всього світу, показати, що погляди, переконання, культури різних народів рівні між собою і заслуговують на повагу. Прагнення пізнавати інші культури, повага до них сприяють збереженню миру на Землі. 

7. Поміркуй.

Що треба робити для того, щоб між різними державами на Землі були дружні стосунки? Які приклади таких дружніх стосунків ти знаєш?
 

8. Ознайомся з роздумами відомих українських письменників і народознавців. 

Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група мають свої звичаї, що вироблялися протягом багатьох століть і освячені віками. Звичаї народу — це ті прикмети, за якими розрізняється народ не тільки в сучасному, а й в історичному минулому.
Звичаї — це ті неписані закони, якими керуються в найменших щоденних і найбільших всенаціональних справах. Звичаї, а також мова — це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю. Звичаї, як і мова, виробилися протягом усього довгого життя й розвитку кожного народу. У всіх народів світу існує повір’я, що той, хто забув звичаї своїх батьків, карається людьми і Богом. Він блукає по світу, як блудний син, і ніде не може знайти собі притулку, бо він загублений для свого народу.

9. Правила сумісного співіснування на Землі.
  • Любити і шанувати Землю, яка благословляє життя й управляє ним.
  • Не ставити себе над іншими живими істотами і поводитися таким чином, щоб вони не зникали.
  •  Бути вдячним рослинам і тваринам за їжу, яку маємо.
  •  Не оскверняти багатств Землі виробництвом зброї.
  • Не наживатися на багатствах Землі, а відновлювати їх.
  •  Споживати багатства Землі раціонально, бо всі земляни мають на них однакові права.

 Які народи, що проживають на території України, ви знаєте? Як ви вважаєте, вони мають однакові з нами права? Як ми до них повинні ставитися?


— Кожен народ має свою культуру, свої звичаї. Як проявити повагу до національних традицій, звичаїв та обрядів інших народів?


— Знання культурних цінностей різних народів, національних свят дозволяє глибше пізнати душу народу, краще порозумітися. Народи, які проживають в Україні, повинні вивчати українську культуру. Якщо основою традиції якогось народу є загальнолюдські цінності, то вони сприймаються всіма народами і потребують толерантного ставлення.


11. Виконай тест за посиланням.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeOokvxhP74oU8Z0d8sZtz6DPtS8_Ai9532pY0Oj7v6DyPNEg/viewform?usp=pp_url


12. Ви молодці!

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога