Літературне читання 09.04.2020

Літературне читання. Урок позакласного читання.Дитячий гумор. Жартівливі вірші.
1.     Сьогодні ми з тобою поговоримо про гумор , жарти , анекдоти та поетів , письменників , які писали жартівливі твори.
У словнику іншомовних слів написано :
Гумор (від лат. humor — волога, рідина): 1. Сміхотворство, сатира, сміхота, сміхи, жарти, дотепи, веселість, жартівливість, дотепність, доброзичливо-глузливе ставлення до чогось, спрямоване на викриття недоліків. 2. Художній прийом у творах літератури або мистецтва, заснований на зображенні чогось у комічному вигляді. 3. Психічний стан, настрій.
 Гуморист: 1. Письменник , поет , у творах якого життєві явища зображуються в незлобиво-насмішкуватому освітленні. 2. перен. людина з гумором, схильна до гумору.
Анекдо́т (грец. ανεχδοτος — невиданий, той що не підлягає розголосу) — коротке усне гумористичне або сатиричне оповідання про якусь подію, випадок із дотепним, часто несподіваним  фіналом.

- Галинко, ти вже знаєш абетку?
- Звісно, знаю.
- Тоді скажи мені, будь ласка, яка буква йде після «А»?
- Усі інші букви.

* * *

Скажи Вітю, які дні найкоротші?
- Святкові.
- О, а чому?
- Бо вони найшвидше минають.

* * *

Батько з маленьким сином обідають. Тато повчає:
- Коли я їм, я глухий і німий.
- А я нормальний, - відповідає хлопчик.

* * *

В автобус зайшли мама з двома дочками. Одну посадила собі на коліна, а другу поряд – із собою. Друга дівчина запитує:
- Мамо, а чому Іринку ти завжди садиш на коліна, а мене – ні?
- Ти ж уже зовсім доросла. У тебе навіть зуб випав!

2.Я хочу тебе познайомити з видатним українським поетом – гумористом  Павлом  Глазовим.



Павло Прокопович Глазовий народився 30 серпня 1922 року в   селі Новоскелюватка (нині Казанківського району, Миколаївської області) в сім'ї хлібороба. Вчився у Новомосковській педагогічній школі на Дніпропетровщині. Після закінчення педагогічної школи у 1940 р. був призваний служити в армії. Учасник Великої Вітчизняної війни. Після війни Глазовий навчався в Криворізькому педагогічному інституті, де його запримітив Остап Вишня. Письменник почав опікуватися подальшою долею талановитого юнака, подбав про те, щоб його перевели навчатися у Київ. 1950 року закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту ім. О. М. Горького. У 1950—1961 рр. — заступник головного редактора журналу "Перець", згодом заступник головного редактора журналу "Мистецтво". Помер 31 жовтня 2004 року у Києві 
Рекомендую тобі почитати його книжки.



А зараз послухай його вірш-гумореску

Василь Никифорович народився 1 травня 1929 року в селі Андрійковичі Брянської області в селянській родині. Після смерті матері переїхав до родичів у село Чистопілля Херсонської області. Майбутній поет закінчив Нікопольське педучилище, філологічний факультет Кіровоградського педінституту та юрфак Київського університету імені Тараса Шевченка. Працював учителем української мови і літератури та директором у школах на Херсонщині та Вінниччині.

Поет видав 34 книжки віршів для дітей та дорослих, займався перекладами окремих творів багатьох російських та білоруських поетів-гумористів. Василь був членом Національної спілки письменників України з 1984 року.
Остання книга автора – збірка вибраних поезій із символічною назвою "Не розстануся я з вами" – була видана до його 90-ліття. 14 грудня 2019р поет помер на 91 році життя.



Веселі віршики про школу та школярів від Василя Шаройка: "Дозволив", "На уроці мови", " Виправити плутанину", "Про Маринку", "Скільки треба "Н"",  "Довгі пошуки", "Шкідники та охоронці", "Де поділися Карпати", "Хитрий щоденник", "Жива граматика", "Зумів", "Про дива", "Кмітливі діти", "Лопотуха Мила", "Не залишили".


ЗРОЗУМІЛО
В дитсадок іде Вадим                           
Мимо хлібзаводу.
Зирк — сьогодні білий дим
З димаря виходить.
Тут замислився малий,
Каже:
— Зрозуміло!
Вчора чорний хліб пекли,
А сьогодні білий.


ЖМЕНЬКА МАЛЕНЬКА
Попросив хлопчина неньку:
— Дай мені цукерок жменьку.
— Сам візьми он там у вазі.
— Не візьму я в жоднім разі!
— Це ж чому? — питає ненька.
— Бо у мене менша жменька.



Рекомендую тобі почитати:

Віршики Анатолія Костецького про школу і школярів  "Батьки-чомучки", "Вітя може все", "Чемний герой", "Нове життя", "Бюро знахідок" - жартівливі і повчальні...

"Піч холодні млинці пече.
Сонце на схід заходить.
Річка з долу навзгі́р тече.
Мертве живе народить.

Нісенітниця та й усе!
А назирни пильніше –
і прочитай: "Такі есе –
лише поет і пише!"  (Сергій Губерначук)
"Ну, та що ви... ніхто не кисне
На тривожній такій межі!
Є у нас і народна пісня
Та і посмішка від душі..."
(Володимир Даник)


Добірка гумористичних віршів Степана Олійника для дітей зі збірки "Весела книжечка": "Чудо в черевичку", "Наші мами", "Ледар-брехунець", "Вовина хвороба", "Про Іринку", "У бабусинім буфеті", "Два кроки".
 Андрій Линник. Жартівливі вірші про школу і життєві ситуації зі збірки "Проста арифметика"
Вірші Андрія Лінника: "Щоденник нарокат",  "Проста арифметика", "Чому вода солона", "Запізніла скарга", "Хто у кого списав", "Біля плити", "Екзамен на моряка", "Заспокоїв", "Чому не їв", "Покуштував", "Пожалів одежі".
4. Сподіваюсь тепер ти більше дізнався про гумористів та гумористичні твори.
5. Дякую тобі за роботу!  Відпочинь та зроби тести.

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога