Мистецтво 10.04.2020

Мистецтво

Тема: Своєрідність і неповторніть мистецтва народів Сходу.


Згадай казкового героя Аладдіна і його пригоди з чарівною лампою та Джином, Алі-Бабу та сорок розбійників, тисячу і одну ніч Шехерезади... Це все герої цікавих арабських казок. От і ми спробуємо сьогодні поринути в цей чарівний і загадковий світ...

1. Прочитай.

Особливий колорит музики Арабо-мусульманського культурного регіону настільки незвичайний, що його не сплутаєш ні з яким іншим. Мелодії з барвистою орнаментикою, ритмами та специфічною манерою виконання заворожують слухачів своєю чарівністю і своєрідністю.
Музика регіону сформувалася в результаті злиття власне арабського мистецтва з мистецтвом країн, що колись входили до Арабського халіфату. Провідне місце належало вокальній музиці, де мелодія і поезія представляли єдине ціле, а найбільш поширеним складом виконавців були вокально-інструментальні ансамблі, де головна роль відводилася співаку.
Характерна риса мелодій цього регіону - орнаментальне перетворення мелодійної основи, варіаційність та імпровізаційність, ритмічне багатство віршованого тексту, що під час виконання підкреслюється ударними інструментами. У манері виконання (як вокального, так і інструментального) широко застосовується прийом «ковзання» від звука до звука (глісандо).


2.  Гамбар Гусейнлі "Курчатка".

Сусідом Грузії й Вірменії є Азербайджан. Азербайджанські діти із великим задоволенням співають пісню «Курчатка».   Мелодія азербайджанської пісні „Курчатка” рухається плавно, водночас примхливо і вигадливо, наче змійка. Це надає твору особливого національного колориту.
Тар — струнний щипковий інструмент. Слово «тар» із перської мови — однієї з найдавніших у світі, означає «струна», «нитка».Азербайджанські пісні всі одноголосні. Дуже часто вони виконуються у супроводі тару та бубна.

Слухання пісні «Курчатка»

(співай разом з відео, нижче слова пісні)





Як і в українських піснях, у ній є розспіви. Однак в українській музиці вони поглиблюють почуття пісенності, а в азербайджанській – підкреслюють танцювальну основу, прикрашають мелодію своєрідним орнаментом.

3. Послухай музику П. Чайковського "Арабський танець "Кава" з балету "Лускунчик".


4. Відпочинь.


5. Виконай тести.

6. Ти молодець!

Комментарии

Популярные сообщения из этого блога